FİDE TAKİP PROGRAMI (FİTAP)Fide firmaları için tohumun toprağa atılmasından müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kullanıcıya yardımcı olması için geliştirilmiş bir yazılımdır.Fide Takip Programı fide firmalarının bütün süreçlerini yönetebilen ve Logo ERP ürünleri ile tam entegre çalışabilen bir programdır.
Tohumların hangi firmalara ait olduğu, ne zaman teslim edileceği, tohumların atılma ve ekilme zamanları için kullanıcıya yardım eder.

Özellikleri

▪ Aşılı fidelerin üst, anaç ve aşılarının ne zaman ekilmesi ve kaç günde yetişeceği bilgisini verir.

▪ Fide üretim beyannamesi verir.

▪ Fidelerin fire verme oranları programa girilerek, eksik fide oluşumuna önlem alınmasını sağlar.

▪ Tohumların çimlenme oranının yüzdesini tek bir tuş ile hesaplar. Fidenin lot numarası ile çimlenme oranını gösterir.

▪ Seranın doluluk oranına göre kalan yüzdesi program tarafından verilerek, seranın kapasitesinin aşılmasını önler.

▪ Yetkilendirme özelliği ile kullanıcının ulaşabileceği ekran belirlenebilir.

▪ Sipariş fazlası fideleri ayrı bir alanda saklayarak ihtiyaç halinde kullanılması sağlanır.

▪ Parçalı sevkiyat yapabilir.

▪  Yıllar arasında alınan siparişlerin oranlarını gösterir. 


Zamanında Teslim

Siparişi müşterinin teslim alacağı tarihe göre fidenin yetişebileceği süre hesaplanarak, ekim işlemlerine geç kalınmadan başlanmasını sağlar.

Sipariş oluşturulmadan programdan büyüme süresi ve dikim tarihine bakılarak ekilme zamanının geçip geçmediğini veya o süreye kadar yetişip yetişmeyeceği kontrol edilebilir. 
Grafiksel Gösterim

Sera, oda ve masaların doluluk oranlarının grafiksel şekilde gösterimi sağlanılarak, içerisinde bulunan fidelerin isimleri listelenir. Böylece kullanıcı sera, oda ve masaların doluluk oranlarına kolayca ulaşım sağlayabilir ve gerekirse önlem alabilir. Farklı sera,oda veya masa da bulunan fidelerini, seçilen alana göre listelenen fide isimleri ile kullanıcının rahatlıkla bulmasını ve nerede ne kadar hangi fidenin var olduğu bilgisine kolaylıkla ulaşılmasını sağlar.

Fideler kullanıcının istediği şekilde istenilen seraya bölünerek atılabilir. Ürünler seraya atıldığında çimlenme odası boşalır ve grafik değişir. Ana Modüller

Programın ana modülleri Ekim İşlemleri, Tanım Kayıtları ve Yönetimsel Araçlardır.

Ekim işlemleri menüsünün  Üretime Gönder, Sipariş Listesi, Ekim Listesi, Raporlar, Çimlenme Girişi, Aşı Odası Girişi, Sera Girişi, Aşı Sera Girişi, Sayım İşlemleri, Dağıtım Listesi, Kamyon Planlama, Sevkiyat İşlemleri, Extra İşlemleri ve İmha İşlemleri alt modülleri bulunur.            


Bekleyen siparişlerin bilgileri listelenerek görüntülenebilir. İstenilen veya tüm siparişler tek bir buton ile üretime gönderilebilir.
Sevk edilecek fidelerin ne zaman müşteriye gideceği ve hangi seradan alınacağı bilgisi girilebilir, yeni sipariş eklenebilir veya sipariş bilgileri düzenlenebilir. Sevkıyat hazırlık aşamasında,  listeden istenilen ürün seçilerek sevkıyat bilgilerinin görüntülenmesi sağlanır ve bu listede bulunan ürünlerin tarihi geldiği zaman irsaliyesi kesilebilir, parçalı sevkıyat yapılabilir.Ekim listesi sayesinde  tohumu atılması gereken fideler varsa o fidelerin listesi görüntülenebilir.Programın ek bir onay mekanizması bulunur. Bu mekanizma planlama yapacak kişinin iş emri vermesidir ve bu iş emrine göre tohum atımı gerçekleşir. Seçili siparişin raporunun görüntülenmesi sağlanır. Buton renkleri ile ekim yapılması gerektiği bilgisine ulaşılabilir ve program bu bilgileri ekim hane operatörüne iletebilir.Programa sipariş girişleri yapıldıktan sonra ileriye dönük, seraların boşluk doluluk oranlarının gösterimi sağlanır.


Tanım kayıtlarında Yetişme Dönemi, Fide Tanımları, Sera Tanımları, Çimlenme Oda Tanımları, Aşı Oda Tanımları ve Parametreler alt modülleri bulunur.

 


Programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 • POWER BI POWER BI

  İş Zekası Çözümümüz
 • TIGER E-TİCARET PROGRAMI (B2C) TIGER E-TİCARET PROGRAMI (B2C)

  Tiger E-Ticaret Programı, firmaların müşterilerine daha hızlı ve düşük maliyetle ulaşarak online ve güvenilir satış yapabilme imkânı sunar.
 • TIGER BAYİ YÖNETİM SİSTEMİ (B2B) TIGER BAYİ YÖNETİM SİSTEMİ (B2B)

  Bayi Yönetim Sistemi Programımız ile firma, bayi ilişkilerinizin elektronik ortamdan gerçekleştirilmesi, bayilerinizle tek merkezden iletişim kurarak gerçekleşebilecek hata oranlarının minimize edilmesi ve firma, bayi arasındaki verimliliğin arttırılması sağlanmaktadır.
 • TALEP DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ TALEP DESTEK YÖNETİM SİSTEMİ

  Bosfor'un Talep Destek Yönetim Sistemi Programı ile işlerinizin takibini düzenli ve kontrollü bir şekilde yaparak iş yükünüzü miniminize edin.
 • MOBİL SAHA OTOMASYONU MOBİL SAHA OTOMASYONU

  Sahadaki personelin Logo ürünlerinden verileri çekmesi ve Mobil Saha Otomasyonuna girmiş olduğu verileri Logo’ ya aktarmasını sağlar.
 • PERAKENDE HIZLI SATIŞ PROGRAMI PERAKENDE HIZLI SATIŞ PROGRAMI

  Özel olarak tasarlanan hızlı satış ekranıyla kullanıcıların işini en hızlı şekilde gerçekleştirmesini amaçlamaktadır.
 • KANTAR OTOMASYONU KANTAR OTOMASYONU

  İş sahalarınızda güvenilir bir şekilde 7/24 aktif olarak araç tartımı, raporlama vb. işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir yazılım çözümüdür.
 • NAKİT AKIŞ PROGRAMI NAKİT AKIŞ PROGRAMI

  Elinizdeki günlük nakit kaynakları ve gelecekteki nakit girişleri kontrol ederek , sonraki günlerde yapacak olduğunuz ödemelerinizin planlamasını yapabilirsiniz.
 • BOSFOR BORÇ TAKİP PROGRAMI BOSFOR BORÇ TAKİP PROGRAMI

  İnternet erişiminin olduğu her yerden sisteme giriş yaparak , cari mutabakat süreçlerinizi yürütebilirsiniz. Ödeme hatırlatma , ekstre gönderme , bakiye sorgulama yapabilir , ofis dışından da ödemelerinizi takip edebilirsiniz
 • PERSONEL TAKİP PROGRAMI (PDKS) PERSONEL TAKİP PROGRAMI (PDKS)

  Bosfor'un web tabanlı personel takip programı ile çalışanlarınızın giriş çıkışlarını kayıt altına alın. Verilerinize her yerden kolayca erişin. Etkin raporlar sayesinde personel çalışma çizelgesi ve puantaj bilgilerine ulaşın.
 • FİDE TAKİP PROGRAMI (FİTAP) FİDE TAKİP PROGRAMI (FİTAP)

  Fide firmaları için tohumun toprağa atılmasından müşteriye ulaşmasına kadar her aşamada kullanıcıya yardımcı olması için geliştirilmiş bir yazılımdır.
 • HUGIN LOGO AKTARIM HUGIN LOGO AKTARIM

  Hugin marka yazarkasadan Logo'ya aktarım yapılmasını sağlar.
 • PROBETON LOGO AKTARIM PROBETON LOGO AKTARIM

  Proksis Probeton yazılımından Logo'ya aktarım yapılmasını sağlar.
 • ELEKTRA LOGO AKTARIM ELEKTRA LOGO AKTARIM

  Elektra otel yönetim yazılımından Logo'ya satışların aktarılmasını sağlar.
 • BOSFOR E-TİCARET BOSFOR E-TİCARET

  Bosfor e-ticaret çözümüyle Logo'daki ürünlerinizi anında internete taşıyın. Dünyanın her yerinden online sipariş alın.
 • YAZARKASA AKTARIM PROGRAMI YAZARKASA AKTARIM PROGRAMI

  Satışlarını NCR ve IBM marka yazarkasalar ile gerçekleştiren Logo kullanıcıları için geliştirilen program; Logo'daki malzemelerin yazarkasaya, yazarkasadaki satışların Logo'ya aktarımını yapar.

yazılım çözümlerimiz
 • 0(242) 244 09 09
 • destek@bosforbilisim.com.tr
 • Akdeniz Üniversitesi Teknokent Uluğbey Binası Kat:2 Ofis:2 Kampüs / ANTALYA